İtalyan Adaları

Kategori: Genel
Yazan:
Tarih: 18 Haziran 2010
Stromboli

Stromboli

Stromboli
Sicilya’nın kuzey kıyısında yer ala ada da aynı isimi taşıyan Stromboli yanardağı bulunmaktadır. Ada Sicilya etrafındaki Aeolian volkanik takım adalardan biridir en son 2 yıl önce patlayan yanardağdan denize zaman zaman lav akmaktadır.

Capri Adası
Napoli körfezine çok yakın olan bu ada havasının güneşli, rutubetsiz ve yumuşak olmasından dolayı bir çok ziyaretçiyi buraya çekmiştir. Ada mimari açıdanda görmeye değer bir yerdir şatoları, 12 villadan oluşan Villa San Michele’si ve Augustus’un bahçesi görülmeye değer yerler arasındadır.

Ischia Adası
Genellikle Avrupa’nın kuzey ülkelerinden ziyaretçileri ağırlayan ada günümüzde Ruslarında ilgisini çekmekte. Güzel plajları ve havasıyla kendine hayran bırakan adada bir çok lüks restaurant bulunmaktadır.

Procida

Procida

Procida Adası
Turistlerin çok rağbet göstermediği ada gerçekten çok küçük ve muazzm bir yer. Doğası ve duruluğu bozulmamış ada da gerçekten herşey çok doğal mesela buradaki restaurantlar ve kafeler aşırılıktan ve şaşadan uzak durmakta. Akdeniz balıkçı kasabası tanımına tam uyan ada da bir de balıkçı limanı bulunmakta.

Yorum yapın