Milano Tatili

Kategori: Genel
Yazan:
Tarih: 22 Haziran 2010

Milano’luların genel inanışına göre kuzey İtalya Avrupalıdır, güneydekiler ise köylüdür. Bu yüzden Çoğu Kuzey İtalyalı, İtalya’nın gerçek başkenti olarak Milanoyu kabul eder. Aslında Milano siyaset dışında herşeyin başkentidir zaten. Moda, sanat ve kültürün başkenti olmakla kalmamış son zamanlarda ekonomininde başkenti olmuştur.
Duomo Meydanı:
Adını kuzeyindeki katedralden almıştır. Eğer Milano’yu gezmek ve öğrenmek istiyorsanız bu meydandan başlamalısınız. Duomo size yol gösterecektir.

Duomo Meydanı ve Katedrali

Duomo’da katedralin hemen yanında dünyanın ilk alışveriş merkezi olarak kabul edilen galeriden başlayabilirsiniz gezmeye. Ve şu bilgiyide vermek isterim. Bu galeri ünlü mimar Mengoni’nin son eseridir. Çünkü mimar bu eseri yaparken iskeleden düşerek hayatını kaybetmiştir. Duomo meydanında her yaştan insanla karşılaşmanız  mümkün. Birileri sizinle tanışmak için yanınıza gelip selam verdiğinde hiç şaşırmayın çünkü bu Milanolular için oldukça olağan birşeydir.
Katedral:
Avrupa’nın en ünlü binalarından sayılan bu katedral, yaklaşık 40.000 kişiyi ağırlayabilecek kapasitede inşaa edilmiştir. Ve Milano’da ki bütün yollar bu katedrale çıkacak şekilde dizayn edilmiştir.
Sforzesco Kalesi:
Dante caddesi üzerinde, Sempione parkı içerisinde bulunan kale; Rönesans Dönemi’nin en büyük yapısıdır.
Milano’da alışveriş:
Paris ve New York’la birlikte Dünyanın üç moda başkentinden sayılan Milano, İtalya’nın da moda merkezidir. Bunun sonucu olarakda şehrin sahip olduğu en önemli şeylerin başında, lüks dükkanlar ve alışveriş merkezleri gelmektedir.
Vittoria Emanuele Galerisi:
Duomo Meydanı’nda bulunan bu galeri, şehrin en gözde mekanlarındandır. Her yaştan insanın buluşma noktasıdır adeta ve daha önce de belirttiğim gibi dünyanın ilk alışveriş merkezi olarak kabul edilir.
Montenapoleone caddesi:
Milano’daki pahalı alışverişin merkezi diyebiliriz. Dünya’nın bütün ünlü markalarını dükkanlarını bu cadde üzerinde bulmanız mümkün.

Monte Napoleone Caddesinde Bir Butik

Boenos Caddesi:
Diğer alışveriş caddelerine göre daha ucuz dükkanların bulunduğu bir caddedir. Milano halkının genelde alışverişini bu cadde üzerindeki dükkanlardan yapmaktadırlar.

“Milano Tatili” için 1 Yorum

  1. Berg34Noemi diyor ki:

    You have a task to develop Economics Essay but you have no idea how to do this? Get in contact with the most trustworthy agency on the Web.

Yorum yapın